שינוי הדיאלוג הפנימי

חלקנו נוטים להסתייג מתכונות מסוימות הקיימות בנו, לשפוט את עצמנו ולהתבייש או להדחיק צדדים הנתפסים כשליליים באישיות, כגון: תחושות וקולות של קנאה, פחד, נהנתנות, הססנות, מתירנות, צורך בתשומת לב, מחסור בביטחון עצמי וכדומה.​ שיטת הדיאלוג הפנימי - מלמדת אותנו לא להתעלם משום קול או חלק בתוכנו, גם אם הוא נתפס כשלילי - כי אין דבר כזה צד רע, אלא רק צד שיצא מאיזון. יתכן שחלק מסוים שימש כהגנה בעבר וזקוק להתאמה להווה? 

​לכל חלק וקול יש תפקיד ומתנה ייחודית משלו לחיינו. במסגרת הטיפול אנו נגלה ביחד את מהותה של מתנה זו, מתוך כוונה ליהנות ממנה ולהשתמש בה בתבונה.​ שיטת הדיאלוג הפנימי עוזרת לנו להשיג ולבסס מרכז מודע ('האני המודע'), שיודע להתבונן על הדברים מלמעלה, לשים בפרופורציות חלקים דומיננטיים, לאפשר מקום לחלקים מודחקים, ולחיות את חיינו במלאות.

​​​

​ביסוס הקשר עם ה'אני המודע' והרחבת האישיות, שהשיטה מאפשרת, יוצרים השלמה עם מי שאנחנו. השלמה זו מובילה להתרחבות וקבלה של יותר חלקים מהאישיות. התרחבות זו מתבטאת בשלום פנימי ושלווה רבה יותר. כך נחייה את חיינו במלואם, מגשימים את עצמינו ומנהיגים את חיינו. הכלי העיקרי בשיטת "הדיאלוג הפנימי", הוא דיאלוג בין הדמויות שבתוכנו -הילד הפנימי, העצמי הגבוה, אגו (חשיבות עצמית)המרפא הפנימי, כוח הרצון, אינטואיציה כאשר כל דמות מייצגת חלק בתוכנו, על כל רצונותיו וצרכיו.

הדיאלוג בין הדמויות ושינוי הפרספקטיבה, מאפשר לנו לתת ביטוי ומקום לצדדים שלמים שהדחקנו. הדיאלוג מאפשר לנו גם לרפא את החלקים הכואבים המבקשים אהבה וריפוי, עצם זה שאנו לומדים דיאלוג בגוף שני - ההזדהות האוטומטית איתם נפסקת, אנו מחזירים אותם לאיזון, ומשתמשים בהם הצורה יעילה לחיים שלנו.

 

קיום דיאלוג, מאפשר לנו בחירה חופשית, אמיתית ומודעת!

​​​

תוך כדי הטיפול ולאחריו נחווה יותר סיפוק, היות ורמת התסכול תרד. כאשר תיווצר דילמה בחיינו יהיו לנו כלים להתמודד בצורה מודעת, ולהפחית את הדרמה והפעולות האוטומטיות שאינן מקדמות. הרבה נכתב על המתנה שאותנטיות מביאה לחיים, בקליניקה נלמד איך ליישם זאת. ככול שנגדיל לקבל את עצמנו ומורכבותו, חיינו יהפכו יפים יותר.

מתי נכון לפנות לטיפול?

  • כאשר בוחר/ת להרגיש יותר טוב.

  • כאשר מתעורר רצון לבדיקת מסלול מחדש.

  • כאשר יש מוכנות להסתכל על הקורה מנקודות מבט נוספות.​

  • כאשר נראה שתקרת הזכוכית שלך קרובה מידי ורוח גבית עשויה להועיל.

  • ​כאשר רוצה בית מצמיח ללב שלך.

  • ​כאשר יש בך רצון לקחת את העצב, התסכול, הבלבול וחוסר המשמעות, ולעשות בהם סדר.

  • ​כאשר רוצה לקום מנפילה גדולה וממכה כואבת, מחוזק/ת ויודע/ת יותר.

  • ​כאשר יש תחושות, רגשות ומחשבות שהיית רוצה לבדוק לעומק.